skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Wiele osób się zastanawia się, czy warto kupować nowy samochód. W końcu zarówno zakup nowego samochodu, jak i tego używanego, posiada pewne wady i zalety, o których nie możemy zapomnieć. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić nowy samochód z salonu, czy lepiej postawić na zakup samochodu używanego. W szczególności weźmiemy pod uwagę wady i zalety samochodu prosto z salonu, ponieważ to właśnie one najbardziej wpływają na tę decyzję.

Czy opłaca się kupować nowy samochód? Zalety auta z salonu

Myśląc o samochodzie z salonu większość osób ma przed oczami spełnienie swoich najskrytszych marzeń i dobranie auta wprost pod swoje indywidualne potrzeby. W końcu nowe auto to możliwość skonfigurowania go oraz ogromny wybór różnych modeli. Jednak jakie największe zalety niesie za sobą zakup nowego pojazdu?

Gwarancja producenta

Zakup nowego auta z salonu wiąże się przede wszystkim z gwarancją producenta, dzięki której możemy być pewni, że przez jakiś czas nie będziemy musieli się przejmować problemami z autem i nagłymi wydatkami. Obejmuje ona np. określoną liczbę okresowych przeglądów samochodu. Niestety, zakup używanego samochodu zazwyczaj jest pozbawiony tej korzyści, która dla wielu osób jest niezwykle ważna. Pierwsi właściciele za to nie muszą obawiać się awarii i wymiany podzespołów, przynajmniej przez pierwsze kilka lat od zakupu. Jednak warto wspomnieć o tym, że istnieje możliwość zakupienia gwarancji na samochód używany, jednak polega ona zupełnie na czymś innym, niż w przypadku auta z salonu.

Ogromny wybór

Zakup auta jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem, gdy mamy przed sobą szeroki wybór różnych ofert. Oczywiście, rynek aut używanych w Polsce w 2023 roku jest niezwykle szeroki, jednak na próżno szukać tam samochodów elektrycznych lub hybrydowych. Gdy kupujesz nowe auto, możesz wybierać nie tylko spośród przeróżnych marek i modeli, a także wybrać wyposażenie dodatkowe. Szczególnie jest to ważna kwestia dla fanów innowacji i niestandardowych rozwiązań, ponieważ wśród nowych aut można przebierać oferty najnowszych i najnowocześniejszych modeli.

Pewność stanu technicznego auta

Dla wielu osób zastanawiających się czy wybrać nowe auto czy używane, najważniejsza okazuje się kwestia spokoju o stan techniczny pojazdu. W końcu używany pojazd należy dokładnie sprawdzić przed zakupem, a i tak nigdy nie posiada się 100% pewności, że wszystko jest z nim w porządku. Kupując nowe auto nie musisz martwić się o stan nadwozia, poprawne działanie skrzyni biegów i ewentualne naprawy na samym wstępie. Samochód z drugiej ręki może wymagać pewnych napraw i zainwestowania w nie, już w ciągu kilku miesięcy od zakupu.

Więcej możliwości!

Ciężko nie wspomnieć o tym, że auta prosto z salonu dają zdecydowanie więcej możliwości swojemu nowemu właścicielowi. Możesz zdecydować się na leasing, segment premium oraz wersję wyposażenia. Branża motoryzacyjna stale się rozwija, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może zdecydować się na dowolne auto, które spełni zarówno jego potrzeby, jak i pracowników. 

Auto nowe czy używane? Wady samochodów nowych

Jednak zastanawiając się, czy opłaca się kupić nowy samochód, warto sprawdzić także wady, które stoją za zakupem nowego samochodu. Warto poznać także zalety kupna używanego egzemplarzu, ponieważ być może zachęcą nas one do zmiany zdania na ten temat. Zakup używanego auta jest bardziej korzystny przede wszystkim ze względu na cenę. Zatem przyjrzymy się bliżej temu, czy warto teraz kupić nowy samochód.

Ceny nowych samochodów

Nowy samochód traci na wartości już w momencie wyjazdu z salonu. Jednak również ważną kwestią jest fakt, że samochody z salonu są drogie i nie każdy może pozwolić sobie na taką przyjemność. Raty leasingowe są opłacalne dla przedsiębiorstw, jednak wiele gospodarstw domowych nie stać na auta nowe. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, to wybierając pomiędzy nowym czy używanym samochodem, lepiej postawić na ten drugi. Wówczas pomocny może okazać się auto skup Warszawa, skup samochodów Sochaczew lub Mława komis.

Czas oczekiwania na auto w 2023 

Niestety, jednak pandemia odbiła swoje piętno także w branży motoryzacyjnej. Z powodu kryzysu na rynku półprzewodników niezbędnych do produkcji aut i przerwania łańcuchów dostaw, niekiedy na auto z salonu trzeba czekać nawet rok. Jeśli chcesz kupić auto i zależy Ci na czasie, to polecamy samochody Płońsk lub samochody Ostrołęka z komisu. Tam także możesz znaleźć samochody klasy premium, takie jak Toyota lub Dacia Duster, a również cena samochodów będzie zdecydowanie korzystniejsza.

Nowe czy używane auto - jakie najlepiej wybrać?

Wiele osób się zastanawia, czy kupić auto używane czy nowe. Obie te możliwości posiadają swoje wady i zalety, które warto poznać, gdy stoimy przed taką decyzją. Co ważne, sprzedawane w europejskich salonach samochody są coraz bardziej skomplikowane technologicznie, co może zachęcać do nich miłośników innowacji. Jednak ich ceny są znacznie wyższe, niż standardowych aut z rynku wtórnego. Jednak kupując auto od osoby prywatnej nalży zwrócić uwagę na wiele kwestii mechanicznych, jak układ kierowniczy, czy ewentualne braki w przeglądach. Wówczas z pomocą przychodzi skup aut Białobrzegi i skup aut Ożarów Mazowiecki lub miejsce, w którym znajdziesz samochody używane Maków Mazowiecki. Warto rozważyć zakup auta z komisu samochodowego, ponieważ niesie on za sobą wiele korzyści. Tutaj możemy zająć się także kupnem Twojego auta i znalezieniem Ci zamiennika.

Decyzja należy do Ciebie!

Dla niektórych osób zdecydowanie lepiej kupić samochód nowy, który wcale nie musi być ogromnym wydatkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę różne formy finansowania. Warto zdecydować się na auto z salonu, jednak zawsze pamiętajmy, by dokładnie wczytać się w warunki umowy. W niektórych przypadkach to jednak używane auto będzie najlepszą decyzją, więc nie zapominajmy o tej opcji. Rynek motoryzacyjny w Polsce jest bardzo rozbudowany i idealne auto możemy znaleźć m.in. w komisie w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, bądź na portalu ogłoszeniowym. Najlepiej podjąć tę decyzje samodzielnie, biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Projekt: SEOMOOD®
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down