skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Wiele osób zastanawia się, czy można sprzedać samochód bez przeglądu technicznego. Jednak brak ważnego badania technicznego możemy rozpatrywać także w takiej kategorii, czy jest to dla nas opłacalne podczas sprzedaży. W końcu chcemy jak najszybciej spieniężyć swój pojazd, zatem czy brak ważnego przeglądu technicznego ma jakikolwiek wpływ na sprzedaż samochodu używanego do skupu? Czy dla skupu auto bez przeglądu jest czymś pożądanym, czy wręcz przeciwnie? Jako skup samochodów Warszawa odpowiemy na te i inne pytania, bazując na naszym doświadczeniu i zdobytej przez lata wiedzy.

Czy można sprzedać auto bez przeglądu?

Pod względem prawnym, brak ważnego przeglądu technicznego nie jest przeciwskazaniem do sprzedaży pojazdu. Bez najmniejszego problemu możesz sprzedać samochód bez ważnego przeglądu, ale musisz sobie zdawać sobie sprawę, że takim autem nie możesz poruszać się po drodze. Za jazdę bez aktualnego przeglądu technicznego bądź ważnego ubezpieczenia OC grozi mandat karny.

Zgodnie z przepisami prawa sprzedaż auta bez przeglądu jest jak najbardziej legalna, ale kupujący taki pojazd musi odebrać od Ciebie na lawecie. Z tego powodu sprzedaż samochodu bez przeglądu jest zdecydowanie bardziej korzystna dla skupów aut, które zazwyczaj dysponują lawetą, którą odbiorą kupiony pojazd.

Czy brak przeglądu technicznego ma znaczenie dla skupu pojazdów?

Co do zasady, skup samochodów może być zainteresowany zakupem takiego pojazdu. Samochód bez ważnego przeglądu technicznego nie może poruszać się po polskich drogach, zatem najprawdopodobniej odbiorą go lawetą na nasz koszt. Jednak naszym zdaniem, decydując się na sprzedaż samochodu sprawnego, warto wykonać przegląd techniczny pojazdu. W ten sposób nabywca jest pewny stanu auta, ale i Ty zyskujesz lepszą cenę oraz parę innych korzyści, o których opowiemy poniżej.

Dlaczego warto zrobić przegląd techniczny przed sprzedażą?

Jako profesjonalny skup aut mazowieckie jesteśmy w stanie wymienić Ci kilka powodów, przez które wykonanie przeglądu technicznego może okazać bardzo korzystne. Oczywiście inaczej jest w przypadku, gdy sprzedaż dotyczy uszkodzonego samochodu. Wówczas właściciel zazwyczaj zna powód usterki i jest w stanie odsprzedać pojazd w dużo niższej cenie. Jednak jeśli mowa o sprzedaży swojego prywatnego auta, warto wykonać przegląd techniczny.

Po pierwsze, pojazdy bez ważnego przeglądu technicznego automatycznie są mniej warte. Skup aut bez przeglądu technicznego nie zaproponuje nam tak dobrej ceny, jak za pojazd z ważnym przeglądem. Jest to pewnego rodzaju potwierdzenie, że nie występują w nim żadne wady techniczne, które mogłoby sprawić, że nie uda nam się sprzedać pojazdu (oraz które mogą wpłynąć na użytkowanie pojazdu).

Co więcej, auta w dobrym stanie technicznym są zdecydowanie bardziej pożądane. Ważny przegląd to nasza pewność, że za samochód możemy oczekiwać konkretnej kwoty, a wszelkiego rodzaju negocjacje cenowe sprawnie odrzucać. Wówczas zbycie pojazdu jest zdecydowanie prostsze i szybsze, a więcej zarobimy w auto-skupie niż wydamy na przegląd.

Sprzedaż samochodu uszkodzonego - czy w takiej sytuacji przegląd techniczny jest potrzebny?

Sprzedaż auta uszkodzonego to zupełnie inna sytuacja, niż po prostu sprzedaż auta bez ważnego przeglądu. Taki pojazd nie może i tak poruszać się po drogach publicznych, więc zarówno do skupu jak i na złomowanie / kasację należy udać się lawetą. Możliwe jest, że auto-skup i tak nie będzie zainteresowany kupnem takiego pojazdu, dlatego wzywanie lawety i transport pojazdu na przegląd może być niekorzystnym krokiem. Jednak sprzedaż uszkodzonego auta wcale nie jest niemożliwa. Musisz udokumentować w jakiś sposób usterkę, by kupujący był pewien, co w pojeździe jest nie tak. Istnieje wiele firm zajmujących skupowaniem pojazdów uszkodzonych, niezależnie od rocznika i marki, które nie posiadają ważnego przeglądu. Jednak pamiętaj, że w takiej sytuacji cena będzie zdecydowanie niższa.

Auto bez przeglądu - gdzie je najlepiej sprzedać?

Nasz skup aut Warszawa to miejsce, w którym odkupimy od Ciebie niepotrzebny pojazd. Prowadzimy również komis Mława, skup aut Łomianki, Pułtusk, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki i wiele, wiele więcej. U nas otrzymasz rzetelną wycenę. Warto dokładnie przyjrzeć się naszej ofercie, bowiem jest bardzo korzystna. Wystarczy posiadać dowód rejestracyjny, by sprzedać swoje auto od ręki. W temacie pojazdów bez przeglądu technicznego lub polisy OC, warto się z nami skontaktować wcześniej. Nasz skup to przede wszystkim Twoja wygoda, dzięki której możesz zapomnieć o kłopotliwym wystawianiu pojazdu. Odsprzedaż w komisie to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal każdej osobie.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak wygląda sprzedać samochodu do skupu bez ważnego przeglądu. Pamiętaj jednak, by zawsze w takiej sytuacji najpierw skontaktować się z komisem i upewnić się, że są zainteresowani takim pojazdem.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Projekt: SEOMOOD®
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down