skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Przygotowując auto do sprzedaży chcemy, by prezentowało się ono możliwie jak najlepiej. W końcu pierwsze wrażenie kupującego jest bardzo ważne. Jednak na jakie aspekty taki potencjalny klient zwraca szczególną uwagę? I jak przygotować auto do sprzedaży, by spełnić jego oczekiwania? Przekonaj się, poznając nasze wskazówki.

Przygotowanie auta do sprzedaży krok po kroku

Przygotowanie samochodu do sprzedaży nie jest zadaniem trudnym, jednak bardzo ważna jest kolejność podejmowanych działań. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka wskazówek, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie Ci przygotować samochód do sprzedaży. A jeśli chcesz kupić auto, koniecznie sprawdź nasz <a href="https://skupaut.waw.pl/skup-aut-makow-mazowiecki/">komis Maków Mazowiecki</a>, <a href="https://skupaut.waw.pl/skup-aut-ostroleka/">Ostrołęka</a> i <a href="https://skupaut.waw.pl/skup-aut-bialobrzegi/">Białobrzegi</a>. 

Sprawdź stan techniczny pojazdu

Nam samym początku należy zająć się drobnymi naprawami, które niekiedy odkładamy w czasie, a wykonane są w stanie znacznie podnieść wartość samochodu. Powinieneś wziąć się za takie naprawy, zanim rozpoczniesz picowanie auta na sprzedaż, czyli sprzątanie. Przygotowanie techniczne samochodu powinno obejmować m.in. usunięcie wgnieceń, dolanie płynów eksploatacyjnych, przegląd stanu opon i wymianę elementów eksploatacyjnych.

Czyszczenie auta do sprzedaży

Zastanawiając się, jak przygotować samochód do sprzedaży, najważniejsze okazuje się gruntowane sprzątanie i mycie. Mowa o czyszczeniu auta zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Wygląd Twojego samochodu ma ogromne znaczenie, więc usuń z niego wszystkie zabrudzenia, zwracając uwagę na zakamarki, w których również zbiera się brud. W przypadku używanego samochodu warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ niekiedy trzeba użyć specjalnych środków, by doprowadzić go do porządku. Co ciekawe, bardzo często pojazdy w dobrym stanie technicznym są deklasowane ze względu na ich stan estetyczny, czyli właśnie zabrudzenia. Kupujący zawsze zagląda do środka, by ocenić wnętrze samochodu. Powierzchowne posprzątanie auta z zewnątrz to za mało, dlatego konieczne jest dokładne wyczyszczenie samochodu zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Możesz do tego zadania użyć preparatów do czyszczenia i samodzielnie je posprzątać lub skorzystać z usługi auto detailingu. Wówczas będziesz mieć pewność, że wygląd samochodu jest nienaganny i będzie Ci zdecydowanie łatwiej sprzedać auto.

Sprzedaż auta, czyli wystawienie ogłoszenia i zebranie niezbędnej dokumentacji

Przygotowanie do sprzedaży samochodu powinno obejmować również zebranie wszelkich dokumentów. Nabywca z pewnością będzie potrzebował takich informacji, a pomogą one również Tobie podczas wystawiania ogłoszenia. We wspomnianym ogłoszeniu powinieneś wspomnieć także o: rodzaju skrzyni biegów, modelu i roczniku, ubezpieczeniu i dacie ostatniego przeglądu technicznego.

Jeśli nie wiesz, jak sprzedać samochód, a przygotowanie pojazdu wydaje Ci się zbyt problematyczne i czasochłonne, możesz skorzystać z pomocy firmy, która skupuje auta. Nasz <a href="https://skupaut.waw.pl/skup-aut-skierniewice/">skup samochodów Skierniewice</a> skupuje przeróżne pojazdy w wielu polskich miastach, jednocześnie oszczędzając Twój cenny czas i proponując konkurencyjne ceny. Więc jeśli interesują Cię np. <a href="https://skupaut.waw.pl/skup-aut-rawa-mazowiecka/">samochody Rawa Mazowiecka</a>, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

O czym pamiętać przy sprzedaży auta? Krótki poradnik

Jak powinno wyglądać przygotowanie auta do sprzedaży? Zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym przyciągniesz potencjalnych nabywców. Dotyczą one zarówno mycia auta, jak i przygotowania go pod względem technicznym.

  • Zwróć uwagę na stan tapicerki i karoserii. Jeśli lakier posiada jakieś rysy, konieczne może okazać się polerowanie. Warto zadbać o usunięcie zarysowań, ponieważ obniżają one wartość pojazdu.
  • Sprawdzając stan techniczny pojazdu nie zapominaj o układzie hamulcowym, płynach eksploatacyjnych i kołach.
  • Wnętrze auta również jest ważne. Zwróć uwagę na to, by umyć i odkurzyć dywaniki, podsufitkę, kokpit i szyby. Pomocna może okazać się usługa auto detailing.
  • Każdy zauważony detal obniża wartość auta. Warto zadbać o to, by kupujący nie miał możliwości "przyczepić się" do czegokolwiek, dlatego powinieneś dokładnie wyczyścić swój samochód, zadbać o jego czystość i stan techniczny. 
  • Lśniące i czyste auto zachęca potencjalnych kupców. Dlatego stan auta powinien być nienaganny, usuń z felg i elementów plastikowych wszelkie osadu i zabrudzenia. Możesz pojechać na myjnię samochodową, bądź postawić na usługi detailingowe.
  • Warto zainwestować swój czas lub pieniądze w odpowiednie przygotowanie auta do sprzedaży. Dzięki temu więcej osób będzie chciało obejrzeć auto, a potencjalny klient na pewno doceni trud włożony w doprowadzenie samochodu do idealnego stanu. Cały ten proces warto wcześniej planować, by nie zapomnieć o żadnym szczególe.
Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Projekt: SEOMOOD®
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down