skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Samochody z napędem hybrydowym z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, jednak często powstaje pytanie, czy warto kupić hybrydę? W końcu zalety i wady hybrydy nie każdemu są dobrze znane, a dla wielu osób, które nie interesują się rynkiem motoryzacyjnym, jest to zupełna nowość. Z tego powodu zajmiemy się dzisiaj tym tematem i przedstawimy wszystkie wady i zalety hybrydy, co może być niezwykle interesujące dla osób, które zastanawiają się nad zamianą swojego klasycznego samochodu na bardziej ekologiczną jednostkę. Zatem serdecznie zapraszamy do lektury tego artykułu i poznania odpowiedzi na pytanie, czy hybryda się opłaca.

Auto hybryda na czym polega?

Na wstępie powinniśmy skupić się na tym, czym w ogóle charakteryzuje się samochód hybrydowy. Samochód z silnikiem hybrydowym napędzany jest silnikiem spalinowym, najczęściej silnikiem benzynowym, i napędem elektrycznym. Istnieją różne rodzaje hybryd, bowiem niektóre z nich pozyskują energię wyłącznie z napędu spalinowego bądź akumulatora albo jednocześnie z obu źródeł. Z tego powodu wyróżniamy samochody w pełni hybrydowe, hybrydy plug-in oraz hybrydy miękkie. Zanim dowiemy się, czy warto kupić samochód hybrydowy, dowiedzmy się, jakie rodzaje samochodów hybrydowych są obecnie dostępne na rynku.

 • MHEV, czyli miękka hybryda. W tym przypadku silnik elektryczny jest jedynie wsparciem dla jednostki spalinowej. Są to auta idealne do jazdy miejskiej, ponieważ ich konstrukcja umożliwia pozyskiwanie energii podczas hamowania. Z kolei odciążanie silnika spalinowego podczas przyspieszania przekłada się na niższe zużycie paliwa.
 • HEV, tzw. pełna hybryda lub klasyczna hybryda. Mechanizm elektryczny wspomaga jednostkę spalinową podczas ruszania oraz przyspieszania. Podobnie jak w przypadku mHEV, silnik odzyskuje energię, która powstaje w trakcie hamowania - zatem również jest to świetne auto do jazdy w mieście. Nie wymaga zewnętrznego źródła doładowywania, jednak nie istnieje możliwość jazdy wyłącznie w trybie elektrycznym.
 • PHEV, czyli hybryda plug-in. Dla wielu są to najlepsze auta hybrydy, ponieważ posiadają duże akumulatory, które można ładować prądem z sieci. Umożliwia jazdę z użyciem wyłącznie napędu elektrycznego. Dla osób posiadających panele fotowoltaiczne jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Wiesz już, hybryda auto jak działa. Jednak opinie o samochodach hybrydowych są bardzo różne, zatem należałoby się zastanowić, czy i jaką hybrydę warto kupić. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa wady i zalety silnika hybrydowego, które z pewnością pomogą przy wyborze samochodu hybrydowego.

Hybryda zalety i wady - co warto wiedzieć przed zakupem hybrydy?

Koniecznie powinieneś poznać zalety i wady samochodów hybrydowych, jeśli planujesz jego zakup. Oczywiście wszystko zależne jest od rodzaju pojazdu, ponieważ inaczej będzie brzmiała odpowiedź na pytanie, czy warto kupić hybrydę plug in, a inaczej na: miękka hybryda czy warto. Wiedząc już, jak dziala hybryda, przekonajmy się, czy się opłaca.

Czy opłaca się kupić samochód hybrydowy? Poniżej przedstawiamy zalety i wady takiego pojazdu. Warto je poznać, jeśli interesują Cię pojazdy hybrydowe. Z kolei mając na sprzedaż samochód, warto sprawdzić nasz skup samochodów Warszawa, który skupuje auta w różnych miastach, jak skup samochodów Skierniewice, auto skup Maków Mazowiecki i Płock komis.

Zalety aut hybrydowych

Zestawienie hybryda wady i zalety powinniśmy zacząć od zalet. W końcu są one równie ważne, by dowiedzieć się: hybryda czy warto ją kupić.

 • Odzyskiwanie energii w trakcie ładowania. Jeśli chodzi o samochody hybrydowe opinie są bardzo pozytywne, przede wszystkim ze względu na fakt, że pojazdy typu hybryda wykorzystują zjawisko rekuperacji, dzięki czemu silnik doładowuje akumulatory.
 • Zdecydowanie niższa awaryjność. Co ciekawe, w hybrydach wolniej zużywają się klocki i tarcze hamulcowe, a także nie musisz bać się o awarię alternatora, rozrusznika itd.
 • Niesamowity komfort jazdy. Hybryda pozwala na to, by podczas jazdy w zupełności się relaksować i odprężyć. Nie usłyszysz w niej hałasu silnika, ani nie odczujesz szarpnięć sprzęgła.
 • Dzięki pracy dwóch silników w tej samej chwili, hybryda dobrze przyśpiesza i osiąga wysoką prędkość maksymalną.
 • W przypadku hybryd PHEV można przejechać na napędzie na pra nawet kilkadziesiąt kilometrów w mieście.
 • Ekologia. Kupując hybryde najprawdopodobniej wiesz, że ogranicza ona ilość emitowanych do atmosfery spalin.
 • Gwarancja - jest ona udzielana na dłuższy czas niż w przypadku samochodów spalinowych.

Silnik hybrydowy wady

Poznajmy również wady hybryd, które odpowiedzą nam na pytanie, czy warto kupic auto hybrydowe.

 • Hybrydy są drogie. Zarówno silnik hybrydowy, a w szczególności hybrydy plug-in, są zdecydowanie droższe od klasycznego auta.
 • Waga. Ze względu na swoje akumulatory, hybrydy są o wiele cięższe niż auta z silnikiem spalinowym.
 • Wysokie spalanie poza miastem. Niestety, jednak wśród wad silników hybrydowych jest większe spalanie na drogach szybkiego ruchu.
 • Części zamienne są drogie.
 • Wśród hybryda wady znajduje się także mniejszy bagażnik, który dla wielu osób może być problemem.
 • Niewiele przywilejów płynących z posiadania auta hybrydowego. Przeglądając, czy warto kupić hybrydę forum, zauważymy, że zdecydowanie więcej przywilejów dotyczy aut w całości elektrycznych.

Samochody hybrydowe czy warto kupić?

Wiedząc już, jakie silniki hybrydowe wady i zalety posiadają, możesz podjąć lepszą decyzję o zakupie takiego pojazdu. Warto sprawdzić także, jakie auta hybrydowe opinie mają, jeśli zależy nam na konkretnym modelu. Warto podkreślić, że silnik hybrydowy pozwala na uzyskanie sporych oszczędności. W końcu napęd takiego pojazdu jest w części elektroniczny, co wpływa na to, jak działa samochód hybrydowy. Dzięki temu silnik jest również bardziej cichy, a najnowsze modele są w stanie jeździć jedynie na tym napędzie. Zatem czy opłaca się kupić hybrydę? Wybór zależy od Ciebie. Poznając hybryda plusy i minusy, ta decyzja będzie zdecydowanie prostsza, a Ty dowiesz się: hybryda czy się oplaca.

Skupujemy samochody Płońsk oraz prowadzimy komis Białobrzegi - koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Projekt: SEOMOOD®
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down