skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Od dłuższego czasu kierowcy z naszego kraju wychodzą z założenia, że bardzo korzystnie jest kupić auto z Niemiec, a więc zza wschodnich granic państwa. Są to bardzo często dobrej marki samochody, które są sprawne i zadbane. Możemy tam spotkać auta całkiem dobrze wyposażone i w atrakcyjnej cenie. W wielu przypadkach auto sprowadzane z Niemiec może okazać się prawdziwą motoryzacyjną perełką. Czasem bywa tak, że sprowadzając auto z Niemiec robimy to za czyimś pośrednictwem, lub samodzielnie. Zdarzyć się może wówczas, że spotka nas niemiłe oszustwo. Warto wówczas sprawdzić przynajmniej przebieg aut sprowadzanych z Niemiec.

Auto sprowadzone z Niemiec, a przebieg samochodu

Osoba, która chce sprzedać samochód bardzo często chce nam przedstawić oferowane auto w jak najlepszym świetle. Niestety trzeba być ostrożnym co do przebiegu auta, który jest prezentowany przez sprzedawcę, gdyż to właśnie w tym momencie dochodzi niekiedy do manipulacji i przekłamań.

Zakup samochodu jest sporą inwestycją i warto zwrócić na to szczególną uwagę. Przebieg to inaczej ilość przejechanych kilometrów danym autem. Jest to ważne, ponieważ to od przebiegu zależy wysokość ceny auta z Niemiec i ma to wpływ na jego wartość.

Otóż okazuje się, że gdy auto sprowadzane ma małą ilość kilometrów jest nawet do 25% droższe niż auto z dużym przebiegiem. Dodatkowo, gdy sprowadzanie auta z Niemiec nie jest dla nas codziennością,  eksploatacja wyrażona w przebytych kilometrach może być cenną wskazówką, ponieważ pozwala na określenie stanu technicznego.

import aut

Jak sprawdzić przebieg auta sprowadzanego z Niemiec

Jednym z najprostszych sposobów oceny przebiegu w aucie jest kontrola wzrokowa stanu zewnętrznego takich materiałów wykończeniowych jak tapicerka na kierownicy, mechanizmu skrzyni biegów lub układu przeniesienia siły napędu. Przetarta kierownica, lub gałka zmiany biegów powinny być sygnałem dla przyszłego posiadacza auta, że przebieg może być większy w rzeczywistości, niż jest nam prezentowany.

Oczywiście nawet serwisowane auta mogą nosić ślady takich przetrać i na pierwszy rzut oka mogą one zostać niezauważone, ale warto wówczas sprawdzić ich stan. Ponieważ mogą one mówić o stanie przebiegu. Musimy się jednak do tych wskazówek lekko zdystansować, ponieważ inaczej eksploatowany będzie samochód wcześniej służący do jazdy po mieście, a inaczej auto stosowane na długich trasach lub służbowe. Wiele osób bardzo ceni sobie auta sprowadzane z Niemiec, ponieważ to tam kierowcy często przemierzają wiele kilometrów bez ograniczeń prędkości, stać ich na dobre paliwo, a także części serwisowe.

Auta z Niemiec, są więc często bardzo zadbane i dobrej jakości, a sprzedający rzetelnie przedstawiają swoje oferty. Jeśli jednak sami nie mamy możliwości, lub wiedzy na temat motoryzacji, a koniecznie zależy nam na sprowadzeniu auta z Niemiec, to warto zasięgnąć rady eksperta, lub skorzystać z auta na zamówienie za pośrednictwem firm zajmujących się sprowadzeniem ich.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Projekt: SEOMOOD®
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down